ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1971425
*
nr 197 1425
Spegel
med konso, stenskiva, 1920-tal, H.205
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 december 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/12 22:03:15
1
600 kr
2/12 00:16:24
2
700 kr
2/12 14:16:22
3
800 kr
2/12 14:28:11
4
900 kr
2/12 14:33:44
5
900 kr
2/12 15:42:56
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konso spegel speglar stenskiva
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 197 1425
Spegel
med konso, stenskiva, 1920-tal, H.205
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 december 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/12 22:03:15 | 1 | 600 kr |
2/12 00:16:24 | 2 | 700 kr |
2/12 14:16:22 | 3 | 800 kr |
2/12 14:28:11 | 4 | 900 kr |
2/12 14:33:44 | 5 | 900 kr |
2/12 15:42:56 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konso spegel speglar stenskiva
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27